Informacje nt pracy podczas zdalnego nauczania 16.04.2021 15.04.2021 14.04.2021 13.04.2021 12.04.2021 09.04.2021 08.04.2021 07.04.2021 31.03.2021 30.03.2021 29.03.2021 Galeria "Maluchy w akcji"

Barbara Filipowicz

Informacje nt pracy podczas zdalnego nauczania

Witam

Po raz kolejny stajemy przed trudnym dla nas wszystkim wyzwaniem, jakim jest zdalne nauczanie. Dla wielu z Państwa jest to nowa sytuacja. Zdaję sobie doskonale sprawę jak wiele trudu musicie sobie zadać, aby pogodzić obowiązki zawodowe z opieką, a teraz również z pomocą w nauce dzieciom. Dzieci wspaniale odnalazły się w przedszkolu i tam właśnie powinny spędzać czas, bawiąc się i ucząc. Miejmy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna szybko się ustabilizuje i wszyscy będziemy mogli bezpiecznie wrócić do przedszkola.

Przekazałam w piątek dzieciom obecnym w przedszkolu kilka kart pracy, które wykorzystalibyśmy podczas zajęć. Jest to oczywiście propozycja, zachęcam jednak do korzystania z nich ponieważ dzieci bardzo chętnie pracują podczas zajęć, starają się wykonywać prace starannie, a ich postępy są bardzo duże.  Jeśli nie macie Państwo możliwości wydrukowania kart pracy, które będę umieszczała, można spróbować je narysować (nie są trudne i są czarno - białe) lub odebrać w przedszkolu (po wczaśniejszym kontakcie tel.). Każdego dnia będę umieszczała informacje dotyczące zajęć. Podkreślam jednak, iż jest to propozycja zajęć i zadań i nie wykonujemy ich "ciurkiem" jedno po drugim i nie koniecznie wszystkie. Przede wszystkim  zachęcam Państwa do wykorzystywania sytuacji dnia codziennego do utrwalenia, doskonalenia i rozwijania umiejętności dzieci np; wspólne składanie prania - dzieci mogą dobierać skarpetki w pary, okładać je od najdłuższej do najkrótszej, układać zbiory (osobno czarne, kolorowe, itp.); wspólne sprzątanie - segregowanie zabawek, układanie od największej do najmniejszej, przeliczanie (w zakresie 5), porównywanie czego jest więcej, a czego mniej; rozmowy na temat zmieniającej się pogody, wiosny (zachęcanie do odpowiadania całym zdaniem, dopytywanie: "Dlaczego tak myślisz?", "Jak sądzisz dlaczego tak się dzieje?", itp), wspólne działania w kuchni - dzieci uwielbiają angażować się w przygotowywanie kanapek, podawanie sprzętu (również wtedy zachęcajmy je do opowiadania o tym, co robią, dlaczego tak to powinno być zrobione, opisywania wyglądu urządzeń, ale również grupowania rzeczy np. widelec, łyżka, nóż to sztućce;  krzesło, stół, szafka to meble; itp.); rozwijanie samodzielności - samodzielne sprzątanie swojego pokoju, samodzielne zakładanie kurtki, ścielenie swojego łóżeczka, odkładanie po sobie naczyń do zlewu lub zmywarki.

Jest to wspaniała zabawa oraz nauka, ale również nieoceniona pomoc w czynnościach domowych. Angażujcie dzieci do pracy, maluchy uwielbiają czuć się potrzebne, a każda pochwała jest największą nagrodąheart

Zajęcia będę umieszczała na stronie do środy 31 marca 2021r

Będzie mi bardzo miło, jeśli od czasu do czasu wyślecie mi zdjęcie przedszkolaków przy pracy. Utworzę galerie zdjęć na naszej stronie internetowejsmiley