historia przedszkola

Przedszkole powstało w wyniku wielkiego przedsięwzięcia jakim była decyzja o budowie nowoczesnego obiektu, w którym znajdowałyby się szkoła i przedszkole. Stare budynki szkolne i przedszkolne nie zabezpieczały potrzeb mieszkańców Gminy Krzeszyce.
20 stycznia 1978r dokonano wmurowania kamienia węgielnego pod budynek szkolny i przedszkolny.
2 października 1985r dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg nowego przedszkola. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał naczelnik Gminy Krzeszyce Zbigniew Bączyk Nowe przedszkole było początkowo dwu oddziałowe z liczbą dzieci 56. Sale były duże i nowocześnie wyposażone do prowadzenia zajęć i zabaw. Chętnych z roku na rok przybywało dlatego utowrzone zostały jeszcze dwa oddziały w salach szkoły.
Funkcję dyrektora przedszkola pełniła Pani Halina Kierzkowaska, zatrudnieni nauczyciele to: Alina Indykiewicz, Tatiana Rzemieniecka. Małgorzata Szabłowska, woźne oddziałowe Weronika Ferens i Wanda Pęczek, pomoc nauczyciela do dzieci 3 - 4 letnich Barbara Woźniak.
W późniejszych latach zwiększyła się liczba oddziałów do 5, liczba dzieci wynosiła 125. Zatrudniono nowych nauczycieli takich jak: Urszula Liczner, Jolanta Lembicz, Lucyna Gąsiorek. Trzy Panie do pomocy Stanisławę Szura, Laurę Tarabolską i Zuzannę Janicką.
W przedszkolu pracowały również: Celina Kocimska, Marta Krych, Henryka Konstanty, Anna Szura i Ludwika Dogielska.
Od 1997 roku w wyniku przeprowadzonego konkursu dyrektorem przedszkola została Urszula Liczner.
Przedszkole wciąż się rozwija, uczęszczają do niego dzieci z 14 miejscowości z terenu Gminy Krzeszyce. Obecnie przedszkole posiada nowoczesną bazę lokalową i plac zabaw wyposażony w nowe i bezpieczne urządzenia terenowe.
Cały obiekt został poddany termomodernizacji. Dzięki środkom unijnym pozyskanym przez Samorząd Terytorialny Gminy Krzeszyce. Zostały wymienione w przedszkolu okna, drzwi, dach oraz ocieplono i pomalowano cały obiekt. Dzięki staraniom dyrektora i rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola poprzez pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych (organizacja zabaw, loterii i poszukiwaniu sponsorów) do przedszkola zakupywane są systematycznie nowe pomoce dydaktyczne i zabawki.
Przedszkole wyposażone jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny tj; telewizory, komputery, wideo, nagłośnienie, radiomagnetofony, fax i ksero.
Odnowiono wewnątrz wszystkie pomieszczenia, zakupiono nowe mable, wyremontowano wszystkie łazienki i wymieniono podłogi.
Obecnie przedszkole liczy cztery oddziały, liczba dzieci 96.
Kadra pedagogiczna:

1.Urszula Liczner - dyrektor