• 29.03.2021

• Witam Was serdecznie

Dzień dobry, piąteczka smiley

Zaczynamy od wiosennej rozgrzewki - znacie i lubicie ją wszyscylaugh

Spróbujcie przypomnieć sobie oznaki wiosny, o których rozmawialiśmy w przedszkoluenlightened

- z ciepłych krajów wracają - ptaki

- trawa zmienia swój kolor na - zielony

- zakwitają pierwsze - kwiaty: żonkile, tulipany,  przebiśniegi

- na drzewach pojawiają się - pączki i liście

- coraz mocniej grzeje - słońce

- z zimowego snu - budzą się owady i zwierzęta

- na niebie często pojawia się kolorowa -  tęcza

Bardzo dobrze Wam poszło, doskonale znacie oznaki wiosnyyes Wiosna jest najbardziej kolorową i radosną porą roku.

Już niedługo obchodzić będziemy Święta Wielkanocne.  Jest wiele tradycji związanych z tymi świętami, ale wszystkim dzieciom najbardziej kojarzą się one z kolorowymi jajkami, a te pięknie zdobione jajka to pisanki. Mienią się one kolorami i wzorami, jedne są w kropki, inne w paski, a na niektórych znajdują się obrazki.

Posłuchajcie piosenki.

Czas na zajecia przy stoliku.smiley

Pamietajcie o tym żeby prosto siedzieć, trzymać obie ręce na stolikuenlightened

Nasze pisanki  ozdobione sa figurami geometrycznymi:  koło, kwadrat, trójkąt

(odszukaj dwie takie same pisanki i połącz je ze sobą, nazwij i policz figury w poszczególnych pisankach, pokoloruj tak, żeby pary wyglądały tak samo, staj się wykonać pracę starannie). Pokolorowane pisanki dzieci mogą wyciąć, układać tworząc zbiory (zbiór pisanek z trójkątami, z kołami, z kwadratami).

Odpoczynek przy bajce

Do jutra, pozdrawiam Was smiley